Dziękujemy Wam za tak liczne zaangażowanie się w dwie akcje Referatu Misyjnego Księży Werbistów przeprowadzonych na terenie naszej szkoły "Góra Ryżu" i "Misyjny Opatrunek". Ofiarowany ryż zostanie wysłany do Ghany i Liberii. Za Wasze otwarte serca i gotowość niesienia pomocy potrzebującym, jeszcze raz dziękujemy.

Sylwia Tomaszewska i Piotr Skrzypkowski

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/wolontariat#sigFreeId831f4bee6c

 

01

 

" Bóg zaprasza cię, abyś marzył, chce ci pokazać, że świat, w którym jesteś, może być inny. Tak to jest : jeśli nie dasz z siebie tego, co w tobie najlepsze, świat nie będzie inny. To jest wyzwanie!"

Papież Franciszek

Wolontariat to przede wszystkim ofiarowanie serca i trochę czasu bliźniemu. Powołanie a nie praca za darmo. To jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne na rzecz osób potrzebujących. Szkolne Koło Wolontariatu działa w naszej szkole od kilku lat. Członkami koła są uczniowie klas I-IV pod opieką pani Sylwii Tomaszewskiej. Jest to grupa licząca 40 osób oraz wszystkie osoby ze społeczności szkolnej zainteresowane ideą wolontariatu, czyli bezinteresownego niesienia pomocy, wszystkim, którzy tego potrzebują.

W ramach działania Szkolnego Koła Wolontariatu organizowane są spotkania popularyzujące wiedzę o wolontariacie, służące organizacji wszelkich zbiórek i akcji charytatywnych. Współpracujemy i wspieramy Stowarzyszenie Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni, lokalny Caritas, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Seniora, Misjonarzy Werbistów, Ojców Franciszkanów oraz Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Akcje, w które się angażujemy to: "Pola Nadziei", "Dni Listopadowe", "Szlachetny Hipolit", "Podziel się pluszakiem", "Pieluszka dla Jezuska", "Pomocna dłoń", "Spotkanie międzypokoleniowe", "Świąteczny niezbędnik", " Pomóż dzieciom przetrwać zimę", "Serce dla serca", "Zając szary niesie dary", " Rozejrzyj się", "Komórka na misje", "Misyjny opatrunek", "Klucz do nieba", " #Hipolit dla Ciapkowa" oraz podejmujemy wiele innych wyzwań, które wynikają z bieżącej sytuacji.

Praca wolontariuszy w Szkolnym Kole Wolontariatu  stwarza każdemu młodemu człowiekowi szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwala na rozwijanie często ukrytych umiejętności. Przyczynia się do odkrywania nowych talentów, empatii, nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, uczy też współpracy w grupie. Buduje poczucia sensu z faktu pomagania innym a przede wszystkim przyczynia się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu przez młodych ludzi.

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, inicjatywy…
Chcemy działać wspólnie, by rosnąć w siłę!
Zapraszamy do współpracy!

Razem możemy więcej!

Nasza szkoła wzięła udział w dwóch kampaniach społecznych "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie" prowadzonej na rzecz integracji osób niewidomych i słabowidzących ze środowiskiem ludzi widzących oraz " Twoja krew, moje życie" przyczyniając się do rozpowszechnienia wiedzy na temat Honorowego Oddawania Krwi i kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych. Za nasze zaangażowanie, wrażliwość i otwarcie na drugiego człowieka otrzymaliśmy tytuły: SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM ORAZ SZKOŁY PROMUJĄCEJ HONOROWE ODDAWANIE KRWI. Uczniowie „Hipolita” co roku włączają się w szereg akcji, które mają na celu pomoc innym. Za okazywanie serca potrzebującym cała drużyna „Hipolita” otrzymuje podziękowania.

SKM C22718121312110 1 1 certyfikat krew

 certyfikat niewidomi

 

0001

 

0002

 

Uczniowie klas 1 a, 3 b i 4 a  z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w charytatywnej zbiórce słodyczy dla osieroconych dzieci, które straciły rodziców w Puckim Hospicjum. Wszystkim serdecznie dziękujemy za gorące serca, wrażliwe na drugiego człowieka.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/wolontariat#sigFreeId5dd7a99661

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły w dniach od 31 października do 4 listopada aktywnie włączyli się w kwestę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Kwesta tradycyjnie odbyła się przy Cmentarzu Komunalnym w Rumi. Nasza młodzież spisała się na medal! Możemy być z nich dumni i cieszyć się, że chęć pomocy i dawania swojego czasu dla innych jest w sercach tych młodych ludzi.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/wolontariat#sigFreeIdeacdf094d0

 

W dniach 29 i 30 października po raz kolejny przeprowadzono w naszej szkole akcję #KOMÓRKOMANIA. Projekt ten skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół . Jego celem jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalnego dawcy szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję w tej sprawie.W Polsce co godzinę jedna osoba dowiaduje się, że jest chora na nowotwór krwi zwany białaczką. Szansą na całkowite wyleczenie jest przeszczep szpiku kostnego. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.Kolejny raz mogliśmy liczyć na otwarte umysły oraz wielkie serca naszych uczniów, którzy podjęli dobrowolną, świadomą decyzję o rejestracji do banku potencjalnych dawców szpiku kostnego – w tej akcji zdobyliśmy 24 nowych potencjalnych dawców! Dziękujemy wolontariuszom z klasy 4B – Julii Kąkol, Martynie Koralewskiej, Kindze Bisewskiej, Kamili Stenka, Nikodemowi Dzielskiemu oraz wolontariuszom z klasy 3B - Paulinie Kwarcie, Karolinie Klas, Oliwii Hebel, Klaudii Myszko, Sandrze Pettke i Arturowi Miotk a także opiekunom: Marcie Drozdowskiej i Joannie Richert oraz organizatorom : Małgorzacie Więcek i Sylwii Tomaszewskiej.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/wolontariat#sigFreeId24cd2eb03d