Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Wolontariat
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

dyplomrazemnaswieta2021

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajdują się fotorelacje z prowadzonych przez nas grudniowych akcji #RAZEMNAŚWIĘTA

Z okazji przypadającego piątego grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, pragniemy podziękować wszystkim Wam, dla których bycie dla innych to sprawa priorytetowa.

Jedną z cenniejszych rzeczy, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi jest czas. Ogromnie cieszy, że wciąż znajdują się młodzi ludzie, którzy chcą nieść bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.

Podziękowania składamy Wam kochani Uczniowie, Waszym Rodzicom oraz Nauczycielom.

Aktualnie prowadzimy kilka przedsięwzięć charytatywnych #RazemNaŚwięta:

- SKARPT PARA DOBRO WYZWALA
- ZOSTAŃ MIKOŁAJEM
- ŚWIATECZNY STROIK
- SŁODKA DOBROĆ - świąteczne pierniczki

Wszystkie nasze akcje kierujemy do osób, które znajdują się w trudniejszej sytuacji od nas.

Gdyby nie zaangażowanie tak wielu osób, nasze akcje, nie doczekałby realizacji.

Jutrzejsze święto, to ukłon w stronę tych, którzy mimo codziennych obowiązków znajdują czas i siłę aby pomagać.

Dziękujemy!!!

Drodzy Uczniowie, przed nami kolejna akcja, rozpalamy serca do działania, bo przecież nic nie zatrzyma nas w niesieniu dobra :)

zosta mikoajem

ZOSTAŃ MIKOŁAJEM to akcja mająca na celu przygotowanie paczek świątecznych dla podopiecznych i ich rodzin Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Chorzy na mukowiscydozę całe życie funkcjonują tak, jak my w czasie pandemii.

" W tym trudnym i jednocześnie magicznym okresie pragniemy umilić naszym podopiecznym czas, który często spędzają w szpitalnych oddziałach lub zamknięci w domach. Dlatego pragniemy zrobić wszystko, by ten świąteczny czas był dla nich chwilą odpoczynku i radości.

Dużą radość sprawią:

- Gry, zabawki, materiały plastyczne, książki
- Piłki do ćwiczeń, skakanki
- Słodycze, orzechy, suszone owoce
- Kosmetyki

Przydadzą się także:

- Chusteczki do nosa, mokre chusteczki
- Maseczki medyczne, rękawiczki jednorazowe
- Odżywki na przykład Nutridrink, Nutrison, Fantomalt, Resource
- Sól hipertoniczna do inhalacji
- Środki dezynfekcyjne"

"Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka"

Kochani, kto, ile może a to i tak będzie wiele.

Rzeczy, które będziecie chcieli oddać na akcję, proszę zapakować w siatkę lub karton, zamknąć tak, by nic nie wypadło i podpisać: imię, nazwisko i klasa. Taki pakunek zostawiacie przy wejściu do szkoły w przygotowanym kartonie. Dobrze byłoby, żebyście informację o przekazaniu rzeczy przesłali do mnie Librusem.
Akcję kończymy 14 grudnia.

Prezenty od Was pozwolą dzieciom doświadczyć, że nie są sami w tej trudnej codzienności :)

Drodzy, 

Włączamy się w Światowy Dzień Ubogich zbierając nowe skarpety w kryzysie bezdomności. Skarpetki można przynieść do szkoły, zostawiając przy wejściu do szkoły, w przeznaczonym do zbiórki pojemniku. Skarpetki robione na drutach także mile widziane, bo dokładamy do nich ciepło naszych serc. 

bezdomno

hospicjum

Drodzy Wolontariusze i wszyscy o sercach gotowych do pomagania, rozpoczęliśmy kolejny rok "bycia dla drugiego człowieka". 15 oraz 27 września uczniowie naszej szkoły rozprowadzali kalendarze hospicyjne na rok 2021. Celem akcji było uzyskania środków potrzebnych dla podopiecznych hospicjum Bursztynowa Przystań. 

KALENDARZ

Zadania Termin Cel planowanego działania 
Sprzedaż kalendarzy hospicyjnych podczas zebrań z rodzicami 15.09.2020 Zbiórka środków dla podopiecznych gdyńskiego hospicjum.
Sprzedaż kalendarzy hospicyjnych przy Kościele pw.Edmunda Bojanowskiego
w Rumi
27.09.2020 Zbiórka środków dla podopiecznych gdyńskiego hospicjum.
"Dni listopadowe" 30.10-02.11.2020 Zbiórka środków dla podopiecznych gdyńskiego hospicjum.
"Dzień wolontariusza" 05.12.2020 Spotkanie mające na celu docenienie pracy wolontariuszy włożonej na rzecz potrzebujących.
"Hipolit dla ciapkowa" cały rok szkolny Zbiórka potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska.
"Zakręcona akcja" cały rok szkolny Zbiórka nakrętek dla 10-letniego Maksa, mieszkańca Rumi, w celu zakupu sprzętu medycznego.
Projekt profilaktyczny - wizyta pracownika gdańskiego hospicjum    
"Pola Nadziei" kwiecień 2021 Zbiórka środków dla podopiecznych gdyńskiego hospicjum.
Projekt profilaktyczny - Rappedagogia  

Spotkanie z mówcą motywacyjnym, który stawia na pracę z młodymi, ukazując jednocześnie, że warto podjąć wysiłek w walceo sensowne życie.

"Szlachetny Hipolit" listopad, grudzień Przedświąteczna zbiórka żywności i odzieży dla potrzebujących osób ze społeczności szkolnej. 
"Podziel się pluszakiem" listopad, grudzień Zbiórka maskotek dla dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej. Docelowo jako prezent pod choinkę rozdawany podczas Wigilii organizowanej przez przez franciszkanów w Gdyni. 
Zbiórki charytatywne dla gdańskiego hospicjum w zależności od potrzeb  cały rok szkolny Pomoc w zakupie najpotrzebniejszych rzeczy codziennego użytku dla podpopiecznych hospicjum. 
Współpraca z księżmi Werbistami posługującymi na misjach w Afryce i Azji  cały rok szkolny Zbiórka środków na wsparcie najbiedniejszych mieszkańców krajów Azji. 
Klub Szkół Unicef  cały rok szkolny Propagowanie wśród młodzieży idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie oraz budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej. 
Rajd dla Kevina cały rok szkolny Zbiórka słodyczy oraz książek dla podopiecznych Domu Dziecka w Wejherowie. 

 

W roku szkolnym 2019/2020 80 Wolontariuszy naszej szkoły uczestniczyło w kilkunastu akcjach. Najwięcej zadań wykonaliśmy dla Gdyńskiego Hospicjum Bursztynowa Przystań, Caritas diecezji Gdańskiej, Ojców Werbistów z Pieniężna, Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, Domu Dziecka w Wejherowie oraz pamiętaliśmy o naszych milusińskich będących pod opieką schronisk  dla zwierząt. Zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy dla dzieci z  Domu Dziecka, zbiórkę nakrętek dla Nikodema, płyt CD i zużytych telefonów dla Maksa oraz zbiórkę pieniędzy i materiałów do odbudowy spalonego domu naszego ucznia. Pamiętaliśmy również o osobach samotnych i bezdomnych włączając się w  Kolację Wigilijną oraz Śniadanie Wielkanocne dla podopiecznych Caritas. Uczniowie naszej szkoły wykonali ponad 3 tysiące pierogów, a dzięki pomocy grona pedagogicznego ponad 300 babek wielkanocnych trafiło na stoły wielkanocne do osób potrzebujących.

wolontariat

Wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz wszystkim Osobom zaangażowanym w pracę wolontariacką w czasie roku szkolnego, pragniemy powiedzieć - DZIĘKUJEMY! Niech każdy dobry uczynek, dobre słowo wraca do Was i daje Wam satysfakcję, ponieważ w ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy uśmiech wywołany dzięki Waszej pomocy na twarzy tych, którym pomagamy.

Drodzy Uczniowie, praca z Wami na rzecz potrzebujących to czysta przyjemność. Do zobaczenia przy kolejnych akacjach w nowym roku szkolnym :)