Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Konkursy
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

wynik konkurs reklama zawodu

 

W dniu 7 października 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w szachach. Naszą szkołę reprezentowala czteroosobowa drużyna, której opiekunem jest Pani Wioletta Krawczyk. Na sześć startujących zespołów zajęliśmy IV miejsce. Młodzież walczyła bardzo ambitnie i zabrakło niewiele do zdobycia trzeciego miejsca. Wielkie gratulacje.

Skład reprezentacji szkoły :

 1. 1. Pronin Karolina kl. I L
 2. 2. Jarzyna Piotr kl. I N
 3. 3. Czaja Cezary kl. I L
 4. 4. Kray Cezary kl. I L

DYPLOM SZACHY

Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie - "Najpiękniejsze krajobrazy pomorskie" organizowanym przez Wyższą Szkołę Inżynierii Gospodarki w Słupsku pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Więcej informacji w regulaminie.

Regulamin konkursu - "Najpiękniejsze krajobrazy pomorskie"

Już po raz drugi w naszej szkole zorganizowany został konkurs fotograficzny pt.: ”Mój region jest wyjątkowy”. Organizatorkami konkursu adresowanego do uczniów klas ósmych szkół podstawowych i gimnazjum są nauczycielki: Bożena Madeksza i Magdalena Furmańska. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania swoją małą ojczyzną oraz fotografią jako sposobem promocji w mediach. Dnia 7 maja 2019 r. komisja w składzie : Bożena Madeksza oraz Magdalena Furmańska dokonały oceny przesłanych prac. Do konkursu zgłosiły się dwie osoby z SP nr 4 w Rumi, które otrzymały nagrody za udział : Daniel Babiński za zdjęcie „Zaklęty w lodzie” oraz Jakub Jadanowski za  zdjęcie „Rewa skuta lodem”.

SKM C22719051710400

 

SKM C22719051710410

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/konkursy#sigFreeId7373cc6c0b

Zachęć jak najwięcej osób do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. Weź udział w konkursie i wygraj dwa miesiące podróży po Europie z osobą towarzyszącą lub wycieczkę ze znajomymi do Brukseli!

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot organizuje konkurs dla młodzieży „Weź zagłosuj” mający na celu zwiększenie frekwencji w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ideą konkursu jest spowodowanie zainteresowania młodych osób oraz ich rodzin i otoczenia udziałem w wyborach, zachęcenie do twórczej interpretacji znaczenia członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz pokazania korzyści wynikających z funkcjonowania we Wspólnocie Europejskiej – zarówno w małych gminach, jak i dużych miastach.

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 21 lat, mieszkającej lub uczącej się na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Akcję promującą udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy zrealizować do 26 maja br.   

Uczestnik konkursu sam wybiera formę inicjatywy, którą może być:

 • kampania w mediach społecznościowych;

lub

 • akcja przeprowadzona w “realu”, np. flash mob, debata, happening itp.

Inicjatywę można zgłosić do konkursu w dwóch kategoriach:

 • jako osoba indywidualna, w wieku 18 do 21 lat;
 • jako zespół złożony z 2 do 5 osób w wieku 14-21 lat.

Dla każdej kategorii przewidziano inne nagrody:

 • W kategorii “inicjatywa przygotowana przez osobę indywidualną”

- 3 równorzędne nagrody w postaci dwóch 2/3-miesięcznych biletów Interrail dla laureata/ laureatki oraz osoby towarzyszącej oraz stypendium na podróż w wysokości 5000,00 zł.

 • W kategorii “inicjatywa przygotowana przez zespół “

- 6 równorzędnych nagród w postaci 2 dniowego wyjazdu całego zwycięskiego zespołu do Parlamentu Europejskiego

 • Organizator przewiduje przyznanie nagrody dodatkowej bez kategorii w postaci wyjazdu do Warszawy- zwiedzanie Parlamentu RP.

Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej www.wezzaglosuj.pl lub na portalu społecznościowym www.facebook.com/wezzaglosuj. Zasady i warunki udziału w konkursie określone są w Regulaminie. Na zgłoszenia czekamy do dnia 28 maja  2019 r.

 

Regulamin konkursu

 

Interrail Pass Ticket Cover 2017 original

 

plakat internet 1

W dniu 5 kwietnia 2019 roku uczennice klas fryzjerskich z „Hipolita” wzięły udział w:

XV OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE MŁODYCH TALENTÓW FRYZJERSKICH O „BURSZTYNOWY GRZEBIEŃ”

Konkurs odbył się w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku i został rozegrany w następujących konkurencjach :

Konkurencja damska – awangardowy look na bursztynowym dywanie

(czas wykonania 60 min.)

Herbasz Anna (2D)

Binkiewicz Adriana (2D)

Konkurencja męska– awangardowy look na bursztynowym dywanie 

(czas wykonania 60 min.)

Szomborg Daria (2A )

Schulz Dominika (3D)

Nawrocka Aleksandra (2D)

Ćwilichowska Marta (2D)

Nasze uczennice reprezentowały bardzo wysoki poziom co potwierdzone zostało zdobytymi nagrodami:

Daria Szomborg zdobyła I MIEJSCE w konkurencji męskiej

Anna Herbasz w konkurencji damskiej zdobyła wyróżnienie

Zawodniczkom gratulujemy a mistrzom szkolącym dziękujemy za przygotowanie uczennic i wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/konkursy#sigFreeId31b41e4a53

W pierwszym dniu wiosny, 21 marca 2019 roku, w naszej szkole już po raz III odbył się Wojewódzki Konkurs Fryzjerski „U Hipolita”. W tym roku fryzury inspirowane były nowoczesnym folklorem. W rywalizacji udział wzięło 18 uczestników, ze szkół ponadgimnazjalnych z Gdańska, Gdyni, Rumi, Wejherowa  i Pucka. W jury zasiedli specjaliści z branży fryzjerskiej: Marek Czylkowski, Grzegorz Kuptz i Justyna Otrombke. W ocenie liczył się nie tylko pomysł ale i staranne wykonanie fryzury. I miejsce zdobyła nasza uczennica Anna Herbasz, II miejsce zajęła Aleksandra Wróbel z Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie a 3 miejsce – Adriana Binkiewicz z „Hipolita”. Wyróżnienie otrzymała Klaudia Kirszling z CKZiU w Gdyni. Nagrody wręczyła Gabriela Lisius - Starosta Wejherowski oraz Ariel Sinicki – przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/konkursy#sigFreeId3ba5155e81

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi organizuje konkurs dla uczniów gimnazjum i  ósmych klas szkól podstawowych. Zachęcamy uczniów szkół do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Mój region jest wyjątkowy". Informacje znajdą Państwo w załączonym regulaminie. Zgłoszenia z załączoną kartą uczestnictwa prosimy przesyłać drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w terminie  od 20.03.2019 do 15.04.2019 roku. 

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Bożena Madeksza i Magdalena Furmańska

 

Karta zgłoszeniowa

Regulamin