Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie - "Najpiękniejsze krajobrazy pomorskie" organizowanym przez Wyższą Szkołę Inżynierii Gospodarki w Słupsku pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Więcej informacji w regulaminie.

Regulamin konkursu - "Najpiękniejsze krajobrazy pomorskie"

Już po raz drugi w naszej szkole zorganizowany został konkurs fotograficzny pt.: ”Mój region jest wyjątkowy”. Organizatorkami konkursu adresowanego do uczniów klas ósmych szkół podstawowych i gimnazjum są nauczycielki: Bożena Madeksza i Magdalena Furmańska. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania swoją małą ojczyzną oraz fotografią jako sposobem promocji w mediach. Dnia 7 maja 2019 r. komisja w składzie : Bożena Madeksza oraz Magdalena Furmańska dokonały oceny przesłanych prac. Do konkursu zgłosiły się dwie osoby z SP nr 4 w Rumi, które otrzymały nagrody za udział : Daniel Babiński za zdjęcie „Zaklęty w lodzie” oraz Jakub Jadanowski za  zdjęcie „Rewa skuta lodem”.

SKM C22719051710400

 

SKM C22719051710410

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/konkursy#sigFreeId7373cc6c0b

Zachęć jak najwięcej osób do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. Weź udział w konkursie i wygraj dwa miesiące podróży po Europie z osobą towarzyszącą lub wycieczkę ze znajomymi do Brukseli!

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot organizuje konkurs dla młodzieży „Weź zagłosuj” mający na celu zwiększenie frekwencji w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ideą konkursu jest spowodowanie zainteresowania młodych osób oraz ich rodzin i otoczenia udziałem w wyborach, zachęcenie do twórczej interpretacji znaczenia członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz pokazania korzyści wynikających z funkcjonowania we Wspólnocie Europejskiej – zarówno w małych gminach, jak i dużych miastach.

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 21 lat, mieszkającej lub uczącej się na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Akcję promującą udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy zrealizować do 26 maja br.   

Uczestnik konkursu sam wybiera formę inicjatywy, którą może być:

  • kampania w mediach społecznościowych;

lub

  • akcja przeprowadzona w “realu”, np. flash mob, debata, happening itp.

Inicjatywę można zgłosić do konkursu w dwóch kategoriach:

  • jako osoba indywidualna, w wieku 18 do 21 lat;
  • jako zespół złożony z 2 do 5 osób w wieku 14-21 lat.

Dla każdej kategorii przewidziano inne nagrody:

  • W kategorii “inicjatywa przygotowana przez osobę indywidualną”

- 3 równorzędne nagrody w postaci dwóch 2/3-miesięcznych biletów Interrail dla laureata/ laureatki oraz osoby towarzyszącej oraz stypendium na podróż w wysokości 5000,00 zł.

  • W kategorii “inicjatywa przygotowana przez zespół “

- 6 równorzędnych nagród w postaci 2 dniowego wyjazdu całego zwycięskiego zespołu do Parlamentu Europejskiego

  • Organizator przewiduje przyznanie nagrody dodatkowej bez kategorii w postaci wyjazdu do Warszawy- zwiedzanie Parlamentu RP.

Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej www.wezzaglosuj.pl lub na portalu społecznościowym www.facebook.com/wezzaglosuj. Zasady i warunki udziału w konkursie określone są w Regulaminie. Na zgłoszenia czekamy do dnia 28 maja  2019 r.

 

Regulamin konkursu

 

Interrail Pass Ticket Cover 2017 original

 

plakat internet 1

W dniu 5 kwietnia 2019 roku uczennice klas fryzjerskich z „Hipolita” wzięły udział w:

XV OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE MŁODYCH TALENTÓW FRYZJERSKICH O „BURSZTYNOWY GRZEBIEŃ”

Konkurs odbył się w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku i został rozegrany w następujących konkurencjach :

Konkurencja damska – awangardowy look na bursztynowym dywanie

(czas wykonania 60 min.)

Herbasz Anna (2D)

Binkiewicz Adriana (2D)

Konkurencja męska– awangardowy look na bursztynowym dywanie 

(czas wykonania 60 min.)

Szomborg Daria (2A )

Schulz Dominika (3D)

Nawrocka Aleksandra (2D)

Ćwilichowska Marta (2D)

Nasze uczennice reprezentowały bardzo wysoki poziom co potwierdzone zostało zdobytymi nagrodami:

Daria Szomborg zdobyła I MIEJSCE w konkurencji męskiej

Anna Herbasz w konkurencji damskiej zdobyła wyróżnienie

Zawodniczkom gratulujemy a mistrzom szkolącym dziękujemy za przygotowanie uczennic i wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/konkursy#sigFreeId31b41e4a53

W pierwszym dniu wiosny, 21 marca 2019 roku, w naszej szkole już po raz III odbył się Wojewódzki Konkurs Fryzjerski „U Hipolita”. W tym roku fryzury inspirowane były nowoczesnym folklorem. W rywalizacji udział wzięło 18 uczestników, ze szkół ponadgimnazjalnych z Gdańska, Gdyni, Rumi, Wejherowa  i Pucka. W jury zasiedli specjaliści z branży fryzjerskiej: Marek Czylkowski, Grzegorz Kuptz i Justyna Otrombke. W ocenie liczył się nie tylko pomysł ale i staranne wykonanie fryzury. I miejsce zdobyła nasza uczennica Anna Herbasz, II miejsce zajęła Aleksandra Wróbel z Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie a 3 miejsce – Adriana Binkiewicz z „Hipolita”. Wyróżnienie otrzymała Klaudia Kirszling z CKZiU w Gdyni. Nagrody wręczyła Gabriela Lisius - Starosta Wejherowski oraz Ariel Sinicki – przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/konkursy#sigFreeId3ba5155e81

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi organizuje konkurs dla uczniów gimnazjum i  ósmych klas szkól podstawowych. Zachęcamy uczniów szkół do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Mój region jest wyjątkowy". Informacje znajdą Państwo w załączonym regulaminie. Zgłoszenia z załączoną kartą uczestnictwa prosimy przesyłać drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w terminie  od 20.03.2019 do 15.04.2019 roku. 

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Bożena Madeksza i Magdalena Furmańska

 

Karta zgłoszeniowa

Regulamin

W dniu 14 marca 2019 uczennice klasy 3A - Aleksandra Czapp i Dominika Klebba wzięły udział w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady SOLIDARNOŚCI "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii".Pytania konkursowe dotyczyły historii wiedzy z zakresu historii najnowszej Polski ostatnich 30-tu lat i przemian społecznych, gospodarczych i politycznych w naszym kraju. Olimpiada ma też na celu przybliżenie polskiego dziedzictwa historycznego i polskiego dorobku kulturowego.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/konkursy#sigFreeId788ae181eb

 

Dnia 7 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do III  Wojewódzkiego Konkursu Fryzjerskiego „U Hipolita”. W konkursie wzięło udział 25 uczniów klas fryzjerskich. Laureatami zostały: Daria Szomborg(2a), Julia Dzidowska(3d), Aleksandra Nawrocka(2d), Anna Herbasz(2d), Adriana Binkiewicz(2d), Adrianna Derkacz(2d). Autorki najlepszych fryzur będą reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu wojewódzkiego, który 21 marca 2019 roku odbędzie się „U Hipolita”.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/konkursy#sigFreeIddf64957ba9