Nabór do Rady Dzieci i Młodzieży RP

Informujemy, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej została ogłoszona rekrutacja do czwartej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Rada jest organem pomocniczym ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie projektów dokumentów opracowywanych w ministerstwie, odnoszących się do spraw dzieci i młodzieży oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji.

Do Rady kandydować mogą uczniowie szkół znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy ukończyli 13. rok życia oraz absolwenci tych szkół, którzy do dnia 31 lipca br. nie ukończą 21. roku życia.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w komunikacie na stronie internetowej ministerstwa (link: https://www.gov.pl/web/edukacja/men-oglasza-nabor-do-rady-dzieci-i-mlodziezy).

 

 

W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą następujące osoby: 

Natalia Sztenderska  - przewodnicząca 

Krystian Gruba - z-ca przewodniczącej

Aldona Erlich - sekretarz 

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/samorzad-uczniowski#sigFreeId2e65d4fb38

W roku szkolnym 2018/2019 opiekunką Samorządu Uczniowskiego jest Magdalena Karczewska-Wysocka. Samorząd inicjuje i włącza się w organizację imprez szkolnych i pozaszkolnych. Dba o interesy uczniów oraz o dobre imię i honor szkoły - reprezentując ją wraz z pocztem sztandarowym podczas oficjalnych uroczystości odbywających się na terenie szkoły i poza nią.

 

Tradycyjnie, przed świętami w "Hipolicie" Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszy wystrój sali. 18 grudnia 2018 roku komisja w składzie: Magdalena Karczewska-Wysocka i Danuta Necel-Lewandowska oraz Natalia Sztenderska przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, oceniły wystrój klas. Komisja zwracała uwagę głównie na kreatywność, nakład pracy i estetykę przystrojonych sal. Konkurs wygrała klasa III c, której wychowawcą jest Agnieszka Leszczyńska. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali przepyszny tort! Serdecznie gratulujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/samorzad-uczniowski#sigFreeIdde917b14ee

Z okazji Dnia Mikołaja Samorząd Uczniowski „Hipolita” zaprosił do szkoły Świętego Mikołaja, który przybył ze śnieżynkami. Obdarował wszystkich słodyczami oraz zapewnił świetną zabawę. Młodzież wzięła udział w quizie świątecznym wykazując się dużą wiedzą i talentem wokalnym w śpiewaniu kolęd. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/samorzad-uczniowski#sigFreeIdfafadc003b