Zaproszenie na badanie profilaktyczne:

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Październik, co roku, uznany jest na całym świecie za Miesiąc Świadomości Raka Piersi. To najczęściej diagnozowany nowotwór u Kobiet, który stanowi około 20 % wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe wśród Polek. Obniżeniu wskaźnika umieralności oraz podniesieniu poziomu wiedzy Kobiet na temat profilaktyki raka piersi ma służyć wieloletni Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowany przez Ministerstwo Zdrowia. Niestety na badania w ramach programu zgłasza się co roku niespełna połowa uprawnionych Polek w wieku od 50 do 69 lat. To wiek, w którym są one najbardziej narażone na ryzyko zachorowania. W państwach wysoko rozwiniętych w badania mammograficznych uczestniczy regularnie ponad 70 % uprawnionych Pań.

Bądź kobietą świadomą. Zbadaj się i zyskaj spokój!

Zachęcamy wszystkie Panie do systematycznych badań. Mammografia pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych  w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badanie mammograficzne jest bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania. Trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

 • ·w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografiiw ramach Programu
 • ·lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

Mobilna pracownia mammograficzna (mammobus) będzie stacjonowała w miejscowości:  

Rumia – 10 października 2018 na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, ul. Mickiewicza 49

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub nahttp://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do piątku oraz wybrane soboty. 

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlategoprosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

 

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami otrzymywania stypendiów pomostowych w roku szkolnym 2018/2019 realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ogłoszenie dotyczy tegorocznych maturzystów, którzy zakwalifikują się na I rok studiów.

Program stypendiów pomostowych na rok akademicki 2018/2019

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi powołał na stanowisko Inspektora Danych Osobowych:

Michała Filipowskiego prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą FilCon Inf Michał Filipowski z siedzibą w Gdyni, ul. Kołłątaja 1/703, adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polski Związek Głuchych Oddział Pomorski w Gdańsku pragnie przedstawić Państwu ofertę kursu Polskiego Języka Migowego PJM poziom A1 (naturalny język migowy), który zaplanowaliśmy w Wejherowie w terminie od 4 kwietnia do 19 września 2018 roku. Łącznie odbędzie się 15 spotkań (60 godzin), zajęcia zaplanowane są w środy (z wyłączeniem miesięcy letnich)  w godzinach 16:30 – 20:00. Kurs  prowadzony będzie przez Głuchego lektora, dzięki czemu wiedza o Polskim Języku Migowym zostanie jak najlepiej przekazana uczestnikom. Kurs ten umożliwi osobom słyszącym  komunikację z osobami Głuchymi oraz zapoznanie się z najważniejszymi elementami pięknego języka migowego. Miejsce realizacji kursu: Polski Związek Głuchych Koło Terenowe w Wejherowie, ul Ofiar Piaśnicy 22. Koszt kursu: 630,-zł (istnieje możliwość zapłaty w dwóch ratach). Wystawiamy fakturę VAT. Osoby zainteresowane kursem prosimy o wypełnienie i odesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego  na mail;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W razie pytań prosimy pisać lub dzwonić tel. 58/341-96-25  503 909 987

Mariola Stancel

Kierownik Oddziału  PZG w Gdańsku

Formularz zgłoszeniowy

Harmonogram kursów

PRAKTYKI I STAŻE ZAWODOWE

W RAMACH PROJEKTU „PROGRAMY MOTYWACYJNE DLA UCZNIÓW POMORSKICH SZKÓŁ ZAWODOWYCH”

 

W ramach projektu "Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" mamy wolne miejsca dla uczniów szkół zawodowych chętnych do odbycia praktyk i staży zawodowych wykraczających poza podstawę programową.

-wymiar praktyki/stażu: 150 godzin

-czas realizacji praktyki/stażu: od daty zawarcia umowy z pracodawcą do końca marca 2018r.

-wynagrodzenie dla ucznia (płatne po odbyciu 150 godzin praktyki/stażu): 900 zł netto.

 

Na czas praktyki/stażu uczniowi zostanie zapewniona m.in. opieka pracownika zakładu, szkolenie BHP i ppoż, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie od NNW, zwrot kosztu biletów. Uczniowie otrzymają również odzież roboczą (stosownie do zakresu wykonywanej pracy).

 

Realizacja praktyki/stażu zawodowego w ramach projektu "Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" umożliwi uczniom ubiegającym się o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2018/2019  uzyskanie dodatkowych punktów (10 pkt).

 

Projekt "Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Poddziałanie 3.3.2 RPO WP 2014-2020). Projekt jest realizowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły. 

Dofinansowane kursy języka angielskiego i niemieckiego

Centrum  Szkoleniowe Masterlang zaprasza osoby pełnoletnie do wzięcia udziału w dofinansowanych z Unii Europejskiej kursach języka angielskiego oraz niemieckiego

Aktualnie prowadzimy rekrutację do trzech projektów:

 • Pomorska Akademia Językowa - 180 godz. kursy języka angielskiego - 398 zł
 • Akademia Językowa na Pomorzu - 120 godz. kursy języka angielskiego / niemieckiego - 288 zł
 • Z angielskim na plus! - 180 godz. intensywny kurs języka angielskiego - 430,60 zł

Koszt uczestnictwa to 15% wartości całego kursu.

Zajęcia odbywać się będą: ➢ średnio dwa razy w tygodniu po 2 godz. w godzinach popołudniowo-wieczornych lub ➢ w innej organizacji dogodnej dla uczestników ➢ w lokalizacjach w pobliżu miejsca zamieszkania/pracy (np. szkoła, sala katechetyczna).

Kursy kończą się uzyskaniem przez każdego uczestnika certyfikatu potwierdzającego zdobycie określonego poziomu biegłości języka zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Grupy językowe będą liczyć średnio 10 osób, nie więcej niż 12.

Kursy adresowane są do osób spełniających łącznie następujące warunki:

 • w wieku 18 lat i więcej
 • pracujących w mikro, małych lub średnich firmach lub podmiotach ekonomii społecznej / przedsiębiorstwach społecznych
 • pracują lub zamieszkujących (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa pomorskiego
 • zgłaszających z własnej inicjatywy chęć uczestniczenia w szkoleniach.

 

Szczegółowe informacje o kursach dostępne są na stronach internetowych lub pod nr tel.:

 • Pomorska Akademia Językowa - http://masterlang.pl/paj/ tel. 533 324 846
 • Akademia Językowa na Pomorzu - http://masterlang.pl/angielskinapomorzu/ tel. 533 324 847
 • Z angielskim na plus! - http://gdpromesa.pl/angielskinaplus/ tel. 533 324 847

Serdecznie zapraszamy, Zespół Centrum Szkoleniowego MASTERLANG

Bezpłatne kursy obsługi komputera

Zachęcam do udziału w nowym projekcie finansowanym z Funduszy Europejskich pod nazwą Moc cyfrowych kompetencji” – bezpłatne kursy komputerowe.
 
Prowadzimy rekrutację na bezpłatne szkolenia komputerowe w zakresie podstawowym dla osób pracujących, które rozpoczną się pod koniec września 2017 i później. Mamy jeszcze wolne miejsca dla osób w wieku 50 lat i więcej, o wykształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym (zasadnicza szkoła zawodowa / liceum / technikum).
 
Zajęcia będą prowadzone w kameralnych grupach - średnio 12 osobowych. Wykłady będą się odbywać 2 x w tygodniu, przez około 5 miesięcy. Ze względu na to, że oferta skierowana jest do osób zatrudnionych, spotkania zorganizujemy w godzinach popołudniowych.
 
Kurs zakończy się egzaminem zewnętrznym w certyfikacji DIGCOMP i potwierdzony dokumentem ważnym bezterminowo.
 
Jeśli znają Państwo osobę chętną do uczestniczenia w takim bezpłatnym kursie, to proszę o przekazanie tej informacji.
Zapraszam do kontaktu mailowego lub pod numerem telefonu 666 390 250 – chętnie odpowiem na wszelkie pytania oraz odbiorę wypełnione formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie - Izabela Rosinka - przedstawiciel realizatora projektu – firmy NESTOR GROUP (www.nestorgroup.pl)