W dniu 28 maja 2019 w Pucku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w plażowej piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie naszej szkoły, pod opieką Wioletty Krawczyk. Młodzież dzielnie walczyła i godnie reprezentowała „Hipolita” w składzie:

1. Oliwia Lilla kl. III E
2. Adriana Formella kl. I A
3. Dysarz Patrycja kl. II C
4. Marcin Klebba kl. II C
5. Patryk Hinc kl. III G
6. Dawid Koy kl. III G

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeId174c2dea62

W dniu 22 maja 2019 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie, odbyła się Powiatowa Licealiada w Indywidualnej Lekkoatletyce. Zawody te były eliminacją do finałów Wojewódzkiej Licealiady, która tradycyjnie odbywa się w Chojnicach. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Pogoda dopisała, a poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki i wyrównany. Na zakończenie zawodów najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostali nagrodzeni medalami i dyplomami. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie. Pierwsze miejsce w pchnięciu kulą uzyskała Agata Taranowicz z klasy II a rumskiego „Hipolita”, a trzecie Oliwia Lilla z klasy III e. Nasi uczniowie: Jakub Gruba zdobył 4 miejsce w pchnięciu kulą, Bartłomiej Czerwionke 7 miejsce w rzucie oszczepem a Dariusz Powski zajął 8 miejsce w skoku wzwyż. Wielkie brawa dla wszystkich uczniów, którzy godnie reprezentowali nasza szkołę.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeId3077974a07

W  dniach od 01 do 05 kwietna 2019 roku odbyły się XI  Mistrzostwa Szkoły w dwuboju siłowym chłopców i dziewcząt. Zawody odbywały się w czasie lekcji wychowania fizycznego na siłowni przy PZS nr 2 w Rumi. Zawodnicy uczestniczyli w dwóch konkurencjach: wyciskanie na ławeczce i martwy ciąg. Wyniki zawodów przeliczane były według formuły Wilks’a. Turniej cieszył się ogromnym powodzeniem i w zawodach wzięło udział 120 uczniów z Technikum, Szkoły Branżowej i  ZSZ. Organizatorami zawodów były nauczycielki wychowania fizycznego Wioletta Krawczyk i Wioletta Kunikowska. Wyniki dwuboju:

                                                            MISTRZEM SZKOŁY ZOSTAŁ

                                                                   SZYMON NOWAK  IV B

                                                 WYCISKANIE NA ŁAWECZCE + MARTWY CIĄG

                                                                    194,505 PKT – 290 KG

Kolejne miejsca zajęli :

II  DANIEL GÓRSKI III G           189,921 PKT – 290 KG

III MATEUSZ KASIURA  II E      177,399 PKT – 225,5 KG

IV DAWID GRZELCZYK IV A     166,999 PKT – 255 KG

V MARCIN PASZKE III H          155,760 PKT – 220 KG

VI GRACJAN PIOCH III C         155,580 PKT – 202,5 KG

 

 

MISTRZYNIĄ SZKOŁY ZOSTAŁA  

 AGATA TARANOWICZ II A

WYCISKANIE NA ŁAWECZCE + MARTWY CIĄG 150 KG

 Kolejne miejsca zajęły:

 II HEWELT PATRYCJA  IV B              130 KG

 III SAMSON WIKTORIA  II D              125 KG

 IV DAMPC NATALIA  I A                    120 KG 

 IV LEHMANN NATALIA I B                 120 KG

 V DOMARUS ANETA  IV A                 110 KG

 VI KWIDZIŃSKA ANGELIKA IV B       107 KG

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeIdf58bdffbfd

 

W dniu 18 marca 2019 roku odbyły się eliminacje do Powiatowych Mistrzostw w piłce siatkowej chłopców w Wejherowie. Nasza reprezentacja nie zakwalifikowała do kolejnych rozgrywek. Mimo to dzielnie walczyli i godnie reprezentowali szkołę. W skład reprezentacji, której opiekunem była Wioletta Krawczyk, weszli : Oskar Grzenkowicz, Patryk Hinc, Dawid Klasa, Marcin Klebba, Kacper Konkel, Kordian Meyer, Olivier Nadolski, Oskar Rotta, Krzysztof Stenka. 

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeId5c5bfb7abb

W dniu 22 października 2018 roku w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół  nr 4 w Wejherowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Unihokeju Chłopców, która była eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się na terenie naszego powiatu. W zawodach wystąpiło 8 zespołów, co świadczy o stałym bardzo dużym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu w naszym powiecie. Zwycięzcą turnieju została drużyna Powiatowego Zespołu Szkół  nr 2 w Wejherowie, która nie straciła w turnieju żadnej bramki. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, a mecze bardzo emocjonujące, stojące na wysokim poziomie. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczał: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie. Drużyna "Hipolita" zajęła VII miejsce w składzie : Wiktor Droździel (1B T), Radosław Jaskulke (1B T), Aleksander Jędrzejak (1B T), Michał Ozga (1B T), Jan Podwojski (1B T), Radosław Soszyński (1B T), Kacper Kwiatkowski (1C T), Przemysław Bogucki (1G BSIS), Marcin Gruca (1G BSIS), Marcel Wilma (2B T), Piotr Jankowski (3E ZSZ),  Damian Żuk (3E ZSZ)

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeIdbdf9be9c78

 

W dniu 6 października 2018 roku odbyła się masowa impreza sportowa : 64 sety na 64 -lecie Miasta Rumia. Jak co roku drużyna „Hipolita” brała udział w tym sportowym przedsięwzięciu. Szkołę reprezentowali: Patrycja Dysarz, Oliwia Lilla, Marcin Klebba, Oskar Grzenkowicz, Olivier Nadolski, Weronika Specht, Mateusz Szczypior, Patryk Hinc, Julia Maliszewska i Kacper Konkel. Opiekunami grupy były nauczycielki wychowania fizycznego : Wioletta Kunikowska  i Wioletta Krawczyk. 

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeId9b974e4dad

W dniu 01.10.2018 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Szachach Drużynowych. Zawody były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który  odbędzie się 10.10.2018 roku również w Wejherowie. Zwycięzca turnieju został Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie. Drużyna "Hipolita" zajęła V miejsce w zawodach.Dopiero po raz trzeci ta dyscyplina sportowa będzie dyscypliną punktowaną w wojewódzkiej sportowej klasyfikacji szkół ponadpodstawowych z czego należy się cieszyć. W rywalizacji wzięło udział ponad 20 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego. „Hipolita” reprezentowała drużyna w składzie Nikola Kobiela, Michał Ozimiński, Marcel Wilma oraz Maksymilian Littwin.Opiekunem grupy była nauczycielka wychowania fizycznego Wioletta Krawczyk. Poziom turnieju był bardzo wysoki.Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie.  

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeId967cd644e9

                                                

Dnia 15 czerwca 2018 roku na stadionie odbyły się XXII Mistrzostwa Rumi w Sztafetach Olimpijskich o Puchar Dyrektora MOSiR Rumia. Nasza szkoła wystawiła sztafetę dziewcząt w skład, której weszły: Aldona Erlich bieg na 800 m, Jessica Siemann bieg na 400 m, Magdalena Borkowska bieg na 200 m i Natalia Sztenderska bieg na 200 m. Wielkie brawa dla uczennic za zajęcie II miejsca! Impreza miała również na celu wyróżnienie najlepszych sportowców Rumi w roku szkolnym 2017/2018 z poszczególnych szkół. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Najlepsi sportowcy PZS nr 2 w Rumi:Oliwia Lilla klasa 2E i Oskar Grzenkowicz klasa 2G.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeIdb49a52c54e