W dniu 18 marca 2019 roku odbyły się eliminacje do Powiatowych Mistrzostw w piłce siatkowej chłopców w Wejherowie. Nasza reprezentacja nie zakwalifikowała do kolejnych rozgrywek. Mimo to dzielnie walczyli i godnie reprezentowali szkołę. W skład reprezentacji, której opiekunem była Wioletta Krawczyk, weszli : Oskar Grzenkowicz, Patryk Hinc, Dawid Klasa, Marcin Klebba, Kacper Konkel, Kordian Meyer, Olivier Nadolski, Oskar Rotta, Krzysztof Stenka. 

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeId5c5bfb7abb

W dniu 22 października 2018 roku w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół  nr 4 w Wejherowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Unihokeju Chłopców, która była eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się na terenie naszego powiatu. W zawodach wystąpiło 8 zespołów, co świadczy o stałym bardzo dużym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu w naszym powiecie. Zwycięzcą turnieju została drużyna Powiatowego Zespołu Szkół  nr 2 w Wejherowie, która nie straciła w turnieju żadnej bramki. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, a mecze bardzo emocjonujące, stojące na wysokim poziomie. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczał: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów

I miejsce – Powiatowy  Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie

II miejsce – Powiatowy Zespół Szkół  nr 1 w Rumi

III miejsce – Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie

IV miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie

V miejsce – Powiatowy Zespół Szkół  nr 4 w Wejherowie

VI  - VII miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie

VII miejsce  - Powiatowy  Zespół Szkół  nr 2 w Rumi w składzie : Wiktor Droździel (1B T), Radosław Jaskulke (1B T), Aleksander Jędrzejak (1B T), Michał Ozga (1B T), Jan Podwojski (1B T), Radosław Soszyński (1B T), Kacper Kwiatkowski                                  (1C T), Przemysław Bogucki (1G BSIS), Marcin Gruca (1G BSIS), Marcel Wilma (2B T), Piotr Jankowski (3E ZSZ),  Damian Żuk (3E ZSZ)

VIII miejsce – Powiatowy Zespół Szkół  w Redzie

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeIdbdf9be9c78

 

W dniu 6 października 2018 roku odbyła się masowa impreza sportowa : 64 sety na 64 -lecie Miasta Rumia. Jak co roku drużyna „Hipolita” brała udział w tym sportowym przedsięwzięciu. Szkołę reprezentowali: Patrycja Dysarz, Oliwia Lilla, Marcin Klebba, Oskar Grzenkowicz, Olivier Nadolski, Weronika Specht, Mateusz Szczypior, Patryk Hinc, Julia Maliszewska i Kacper Konkel. Opiekunami grupy były nauczycielki wychowania fizycznego : Wioletta Kunikowska  i Wioletta Krawczyk. 

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeId9b974e4dad

W dniu 01.10.2018 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Szachach Drużynowych. Zawody były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który  odbędzie się 10.10.2018 roku również w Wejherowie. Zwycięzca turnieju został Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie. Dopiero po raz trzeci ta dyscyplina sportowa będzie dyscypliną punktowaną w wojewódzkiej sportowej klasyfikacji szkół ponadpodstawowych z czego należy się cieszyć. W rywalizacji wzięło udział ponad 20 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego. „Hipolita” reprezentowała drużyna w składzie Nikola Kobiela, Michał Ozimiński, Marcel Wilma oraz Maksymilian Littwin.Opiekunem grupy była nauczycielka wychowania fizycznego Wioletta Krawczyk. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Uroczystego otwarcia dokonali: Wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie – Alicja Mank oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami, które wręczali : Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie – Krystyna Grubba oraz Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Sędzią głównym zawodów był Lubomir Wyrzykowski. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie

II miejsce -  Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie

III miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie

IV miejsce – Powiatowy Zespół Szkół w Redzie

V miejsce – Powiatowy  Zespół Szkół  nr 2 w Rumi

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeId967cd644e9

                                                

Dnia 15 czerwca 2018 roku na stadionie odbyły się XXII Mistrzostwa Rumi w Sztafetach Olimpijskich o Puchar Dyrektora MOSiR Rumia. Nasza szkoła wystawiła sztafetę dziewcząt w skład, której weszły: Aldona Erlich bieg na 800 m, Jessica Siemann bieg na 400 m, Magdalena Borkowska bieg na 200 m i Natalia Sztenderska bieg na 200 m. Wielkie brawa dla uczennic za zajęcie II miejsca! Impreza miała również na celu wyróżnienie najlepszych sportowców Rumi w roku szkolnym 2017/2018 z poszczególnych szkół. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Najlepsi sportowcy PZS nr 2 w Rumi:Oliwia Lilla klasa 2E i Oskar Grzenkowicz klasa 2G.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeIdb49a52c54e

W dniu 05.06.2018 roku uczniowie "Hipolita" wzięli udział, w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Nożnej 11 – osobowej, która odbyła się na stadionie „Gryf” w Wejherowie.  Zwycięzcą turnieju została drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami, które wręczali: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek  Oświatowo – Wychowawczych  w Wejherowie – Andrzej Byczkowski oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Szczególne podziękowania należą się działaczom sportowym wejherowskiego „Gryfa” za udostępnienie swoich obiektów na zawody. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz klub piłkarski „Gryf” Wejherowo.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Powiatowy Zespół  nr 1 w Wejherowie

II miejsce – Powiatowy Zespół Szkół  nr 4 w Wejherowie

III miejsce – Powiatowy Zespół Szkół  nr 2 w Rumi w składzie: Dawid Koy, Krystian Grubba, Oskar Grzenkowicz, Szymon Patok, Kacper Kowalski, Patryk Hinc, Maciej Kołowszyński, Dawid Klasa, Krzysztof Steinka, Oliwier Nadolski, Kacper Konkel, Wojciech Piotrowski, Mateusz Majzon- Wójtowicz, Miłosz Ellwart , Damian Izdebski, Marcel Kankowski, Mateusz Kowalski, Łukasz Lutzow, Mateusz Kubiak.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeIda0fac0c4fd

Dnia 30 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu, który przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowo-ruchowe, takie jak: sztafeta sprawnościowa, rzuty do celu, slalom z piłką, skoki na piłce, strzał na pustą bramkę i ogonek. Po wszystkich konkurencjach nastąpiło klasowe przeciąganie liny. W tym roku wygrała klasa II G, która pokonała wszystkich konkurentów. W tym szczególnym dniu dla uczniów oraz nauczycieli zorganizowany został grill. Ponad trzy i półgodzinne zmagania sportowe w słońcu, dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dziNajlepsza/y dziewczyna i chłopak w konkurencjach sportowych:

Sztafeta sprawnościowa: Wiktoria Szewczyk I A, Marcel Kankowski I B

Rzuty do celu: Daria Chrebtowicz III A, Grzegorz Albecki I C

Slalom z piłką: Aldona Erlich III A, Kacper Konkel II C

Skoki na piłce: Roksana Gradulewska IID, Mateusz Miotke IIG

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeId08e9f53030

29 maja 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym w Chojnicach odbył się XIX Finał Wojewódzkiej Licealiady w Indywidualnej Lekkoatletyce. Podczas zawodów bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci z powiatu wejherowskiego. Wojewódzkiej. W łącznej klasyfikacji szkół : PZS nr 1 z Rumi zajął szóste miejsce gromadząc 51,5 punktów. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Jakub Gruna, Agata Taranowicz i Oliwia Lilla bardzo ambitnie walczyli  o dobre miejsca. Niestety dziewczętom się nie udało wywalczyć miejsca w pierwszej dziesiątce. Za to Jakub Gruba w pchnięciu kulą zajął 8 miejsce w województwie. Jest to kolejny sukces powiatu wejherowskiego w tej dyscyplinie sportu ,jaką   jest lekkoatletyka. Dosyć  dobre wyniki nie byłyby możliwe, dzięki dokładnej selekcji młodzieży przez trenerów oraz nauczycieli podczas eliminacji powiatowych, które trwają praktycznie cały rok. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego dzięki, którym osiągnęliśmy tak doskonały wynik. Całość przedsięwzięcia koordynuje Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.

View the embedded image gallery online at:
http://hipolit.info/sport#sigFreeIda0b1b05d59