Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - AKADEMIA RAINBOW- WARSZTATY TURYSTYCZNE Z ANIMACJI CZASU WOLNEGO

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

W dniach 16-17 grudnia 2019 roku w ramach współpracy szkoły z biurem turystycznym Rainbow, z którym szkoła ma podpisaną umowę patronacką obejmującą klasy turystyczne: 1C i 1R rozpoczęła swoją działalność Akademia Rainbow. W ramach tejże Akademii BP RAINBOW zorganizowało dla uczniów HIPOLITA warsztaty turystyczne z animacji czasu wolnego.

Animacja czasu wolnego to dział współczesnej turystyki oraz hotelarstwa, zajmujący się organizacją czasu wolnego ludzi, przebywających w ośrodkach wczasowych i turystycznych. Podstawowa funkcja animacji czasu wolnego to zapewnienie turystom rozrywek podczas ich pobytu w danym miejscu. Najczęściej przybiera to postać zorganizowanego programu animacyjnego, w którym znaleźć można zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne i specjalne animacje dla dzieci.

Podczas warsztatów jego uczestnicy poznają techniki pracy przede wszystkim z dziećmi ale też i osobami w każdym wieku. Poznają gry i zabawy oraz liczne quizy i techniki umilania czasu wolnego podczas pobytu gości w hotelu poprzez zabawę.

Koordynatorem współpracy z BP Rainbow jest nauczyciel Rafał Nowicki.

IMG 20191217 123247