Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - PATRONAT RAINBOW - POSZERZENIE WSPÓŁPRACY

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

W dniu 08 listopada 2019 roku została uroczyście podpisana w ramach umowy patronackiej z biurem turystycznym Rainbow, współpraca polegająca na utworzeniu specjalizacji Animatora Czasu Wolnego w ramach kształcenia zawodowego na kierunku Technik Organizacji Turystyki, obejmującej klasy turystyczne w HIPOLICIE. W ramach tejże specjalizacji uczniowie będą przygotowywani do pracy na animatorów czasu wolnego. Będą odbywać specjalne warsztaty praktyczne z trenerami z Rainbow i uczestniczyć w kursie animatora czasu wolnego, który organizuje Akademia BP RAINBOW. Poświadczeniem zdobytej wiedzy będą uzyskane certyfikaty po zakończeniu nauki i odbyciu kursu. Jednym z elementów nauki są również warsztaty praktyczne na terenie Polski i wizyta w centrali siedziby biura turystycznego w Łodzi. 

Uczniowie będą też brali udział w castingu, który wyłoni najlepszych kandydatów do pracy w Rainbow a nagrodą będzie zagraniczna wizyta studyjna.

Animacja czasu wolnego to dział współczesnej turystyki oraz hotelarstwa, zajmujący się organizacją czasu wolnego ludzi, przebywających w ośrodkach wczasowych i turystycznych. Podstawowa funkcja animacji czasu wolnego to zapewnienie turystom rozrywek podczas ich pobytu w danym miejscu. Najczęściej przybiera to postać zorganizowanego programu animacyjnego, w którym znaleźć można zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne i specjalne animacje dla dzieci.

Podczas kursu jego uczestnicy poznają techniki pracy przede wszystkim z dziećmi ale też i osobami w każdym wieku. Poznają gry i zabawy oraz liczne quizy i techniki umilania czasu wolnego podczas pobytu gości w hotelu poprzez zabawę. Na koniec kursu odbywa się casting, który pozwoli uczestnikom kursu znaleźć zatrudnienie w branży turystycznej.

DSC 0113