Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Jesteśmy dumni… od ucznia Hipolita do Szefa Kuchni…

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

Pan Krystian Sosnowski, dziś szczęśliwy i pełen pasji szef kuchni w hotelu Skipper w Rewie i członek Stowarzyszenia Polska Inicjatywa, a jeszcze nie tak dawno uczeń naszej Szkoły. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego absolwenta i współpracy, którą wciąż pogłębiamy. Na rok szkolny2019/2020 zaplanowaliśmy szereg szkoleń dla uczniów klas gastronomicznych pod „okiem” - patronatem Pana Krystiana. Już w najbliższych dniach Pan Krystian specjalnie dla uczniów naszej szkoły – tym razem klasy II B - przeprowadzi warsztaty kulinarne ze śledzia. Uczniowie poznają tę bałtycką rybę - śledzia - w tradycyjnych i nowoczesnych odsłonach i będą mieli nietuzinkową okazję szkolić się pod okiem profesjonalisty.

Ufamy, że dzięki takim warsztatom uczniowie nabędą nową wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim będzie w nich wzrastało ziarno pasji do gotowania.

image2