28 listopada 2017 roku zapoczątkowano w naszej szkole akcję informacyjną na temat rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. W ubiegłym tygodniu odbyły się lekcje szkoleniowe prowadzone przez Panie: Sylwię Tomaszewską i  Magdalenę Lewandowską oraz wychowawców klas. W tym tygodniu w bibliotece można wypisać kwestionariusz i zarejestrować się. Do udziału w akcji włączyła się klasa IV B oraz Michał Maciejko i Paulina Kwarta z Samorządu Szkolnego. Inicjatorką akcji w naszej szkole jest Pani Małgorzata Więcek.

Projekt #Komórkomania  jest skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS. Naszą intencją jest uwrażliwienie środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi.Organizując akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych - #KOMÓRKOMANIA, masz przede wszystkim realny wpływ na poprawę sytuacji Pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Jest to również wspaniała przygoda dla całej szkoły, która wielu uczniom poprzednich akcji pomogła zapoznać się z inicjatywą wolontariatu oraz miała pozytywny wpływ na ukształtowanie pożądanych prospołecznych postaw i zachowań. Poprzez pozytywny wydźwięk organizowanej inicjatywy uczniowie mają wpływ na toczące się na różnych poziomach procesy decyzyjne i działania związane z inicjacją i przeprowadzeniem Dnia Dawcy Szpiku na terenie szkoły. Jednocześnie Fundacja DKMS głęboko wierzy, że treści oraz wartości przekazane poprzez akcję #KOMÓRKOMANIA przyczynią się do obalenia mitów na temat leczenia nowotworów krwi i pozwolą podarować szanse na nowe życie dla osób chorych oraz otworzą uczniów na podobne inicjatywy w przyszłości.Dodatkowo każda szkoła, która zaangażuje się w przeprowadzenie akcji #KOMÓRKOMANIA otrzyma oficjalnie Certyfikat „Szkoły z Życiem”, przyznany przez Fundację DKMS.