Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Mistrzostwa świata w półmaratonie Gdynia 2020. Poszukiwani wolontariusze do pomocy w organizacji największej imprezy biegowej w Polsce

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

Organizatorzy mistrzostw świata w półmaratonie zapraszają chętnych do udziału w wolontariacie w Gdyni. Dobra zabawa, nowe znajomości, największe gwiazdy światowego biegania i unikalne doświadczenie – to niektóre argumenty przemawiające za dołączeniem do ekipy wolontariuszy.

World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 to zawody, które będą największym biegiem półmaratońskim w Polsce, a prawdopodobnie również największym biegiem ulicznym bez względu na dystans w historii naszego kraju. Impreza przewyższa też frekwencyjnie ostatnie biegi masowe towarzyszące mistrzostwom świata, rozegrane w Walencji, Cardiff i Kopenhadze.

Tak duże wydarzenie sportowe wiąże się z ogromem pracy. Nieocenione jest tutaj wsparcie wolontariuszy.

Co daje wolontariat w mistrzostwach świata w półmaratonie?

- Korzyści to przede wszystkim zdobywane doświadczenie, umiejętności i mnóstwo pozytywnej energii, którą kipią wolontariusze. Wolontariat jest też miejscem, w którym zawieramy nowe znajomości, często na lata – wylicza Magda Piepiórka, była wolontariuszka.

– To także okazja do bycia w „centrum wszechświata”, a w wielu przypadkach także do bezpośredniego kontaktu z gwiazdami sportu, czy celebrytami, którzy chętnie biorą udział w zawodach sportowych. Znamy też liczne przypadki, gdy wyróżniający się liderzy wolontariatu rozpoczęli później stałą lub freelancerską, płatną współpracę z organizatorami danego wydarzenia sportowego – przekonuje Magda Piepiórka, która obecnie na stałe współpracuje z Fundacją Miasta Sportu i organizatorami wielu gdyńskich imprez sportowych.

Wolontariusze zaangażowani w organizację World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020, otrzymają ponadto wysokiej jakości sprzęt sportowy marki Asics. Przygotowana jest pełna wyprawka – od stóp do głowy. Organizatorzy zaznaczają jednak, że rodzaj i liczba przekazanego sprzętu będzie się różnić w zależności od pełnionej funkcji i skali zaangażowania wolontariusza w mistrzostwa świata.

Aby zgłosić chęć udziału, należy zalogować się na poniższej stronie, a następnie wybrać konkretne wydarzenie. Fundacja Miasta Sportu uruchomiła też dedykowane wydarzenie na Facebooku.

https://staff.fundacjamiastasportu.org/