Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

Historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku, który wywarł wielki wpływ na kształt dzisiejszego świata. Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania, jest humanistyczne przesłanie pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi. Jego fascynująca biografia dowodzi, że ludzkie życie może być niezwykłe w swojej zwyczajności. To historia człowieka, który pokazał, jak można żyć pięknie, jak uczynić ze swego życia prawdziwe arcydzieło.

Każdy z nas może ze swojego życia uczynić arcydzieło. Wystarczy, że wsłuchamy się w słowa Człowieka, który niósł w nich nadzieję. Słowa, które zachęcały do walki o prawa swoje i innych. Słowa, które niosły otuchę i leczyły zranienia. Słowa, które były pełne miłości i empatii. Słowa, które łączyły i uzdrawiały podziały.
Słowa, które nadal są aktualne.

Włączając się w obchody 100. rocznicy urodzin Papieża, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie UCZYŃ Z ŻYCIA ARCYDZIEŁO.

w Jan Pawe II 2