Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Wizyta monitorująca praktyki zawodowe w Irlandii
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

W dniach 23-26 maja 2019 roku odbyła się wizyta monitorująca praktyki młodzieży w Irlandii w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków POWER na zasadach programu ERASMUS+, sektor kształcenie i szkolenie zawodowe, w której uczestniczył koordynator projektu - Rafał Nowicki. Celem wizyty w Irlandii było sprawdzenie warunków praktyk i zakwaterowania młodzieży wyjeżdżającej do innego kraju na miesięczną praktykę zawodową. Szkoła dokłada starań dotyczących zapewnieniu bezpieczeństwa młodzieży, dlatego ważne było sprawdzenie u jakich rodzin zamieszkują uczniowie szkoły. Zostały odwiedzone i sprawdzone zakłady pracy, w których odbywają się praktyki zawodowe uczniów. Koordynator przeprowadził również rozmowy z pracodawcami i uczniami w zakładach pracy.

Podczas pobytu w Irlandii w Sligo odbyła się także wizyta w biurze partnera opiekującego się młodzieżą z Polski z naszej szkoły - firmy YOUR INTERNATIONAL TREINING. Firma ta na miejscu organizuje i zapewnia zakwaterowanie, załatwia miejsca praktyk i również opiekuje się naszą młodzieżą pod względem merytorycznym. Polskim rezydentem firmy YIT są: Patrycja Pilarek i Martyna Kościukiewicz.

W ramach pobytu koordynator uczestniczył w wycieczce z młodzieżą do pobliskich miejscowości: Bundoran, Ben Bulben i do Glencar Waterfall. Wizyta monitorująca odbyła się równolegle z wizytą Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie, z którą współpracuje HIPOLIT.  To była okazja aby młodzież z obydwu szkół spotkała się z pracodawcami. Wymieniono doświadczenia i spostrzeżenia, które umieszczone zostały w bieżącej ewaluacji projektu.