Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Rainbow Tours
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

WARSZTATY Z ANIMACJI CZASU WOLNEGO W RAMACH ,,AKADEMII RAINBOW''

23.05.2023 roku,  turyści z klasy 2C i 3C wzięli udział w warsztatach  z animacji czasu wolnego w ramach ,,AKADEMII RAINBOW''. Uczniowie podczas zajęć poznają techniki zabaw, tańców; sposoby zabawiania gości i umilania czasu wolnego turystom podczas pobytu w hotelach. 

Warsztaty prowadzone są przez specjalistów i trenerów z Rainbow.

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/rainbow-tours#sigFreeId8d3e1cccf8

SZKOLENIE - ,,ANIMATOR CZASU WOLNEGO”

4 i 5 stycznia 2022 r., odbyło się szkolenie zorganizowane przez Akademię Rainbow ,,Animatora Czasu Wolnego” dla uczniów naszej szkoły, kształcących się w zawodzie Technik organizacji turystyki. Uczniowie zapoznali się z metodami pracy animatora oraz zdobyli wiedzę praktyczną i teoretyczną.

Uczestnicy otrzymali certyfikaty ,,Animatora Czasu Wolnego”, w 3 językach: polskim, angielskim oraz hiszpańskim.

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/rainbow-tours#sigFreeId11169620ea

W dniu 13 maja 2019roku w naszej szkole dyrektor Halina Filińska wręczyła uczniom certyfikaty „Animator czasu wolnego” zdobyte w ramach kursu organizowanego przez Akademię BP Rainbow. Akademia rozpoczęła działalność dniu  25 marca 2019 rokuw ramach współpracy szkoły z biurem turystycznymRainbow. Pierwszym działaniem był kurs animatora czasu wolnego. Po ukończeniu kursu z uczestników w drodze castingu wyłoniono 3 osoby, które zostały zaproszone na darmowy wyjazd studyjny do Grecji, połączony z dalszym szkoleniem. Później 2 uczennicom zaoferowano zatrudnienie w sieci biura turystycznego Rainbow.

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/rainbow-tours#sigFreeId7e58db716f

W dniach 25 i 26 marca 2019 roku uczniowie klas turystycznych naszej szkoły oraz zaprzyjaźnieni uczniowie Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie uczestniczyli w kursie animatora czasu wolnego zorganizowanym w ramach Akademii Rainbow. „Hipolit” w ramach umowy partnerskiej ściśle współpracuje z operatorem turystycznym Rainbow Tours. Animacja czasu wolnego to dział współczesnej turystyki oraz hotelarstwa. Praktycznie każdy większy ośrodek wczasowy czy hotel proponuje swoim gościom różnorodne atrakcje, w tym organizuje im czas wolny. Program animacji czasu wolnego zawiera elementy zajęć: sportowych, plastycznych, teatralnych i muzycznych oraz specjalne zabawy dla dzieci. W trakcie kursu uczestnicy poznają techniki pracy z dziećmi i osobami w każdym wieku. Na zakończenie kursu odbywa się casting. Każdy uczestnik jest proszony o poprowadzenie 5-minutowego programu animacyjnego dla pozostałych osób biorących udział w spotkaniu. Tematyka i forma animacji jest dowolna – może być taniec, quiz, poranna gimnastyka, kawałek fabularnej animacji dla dzieci – liczy się kreatywność! Najlepsi na castingu mają szansę na zdobycie zatrudnienia w branży turystycznej.

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/rainbow-tours#sigFreeId6ee1451970

Powiększamy listę firm patronujących naszej szkole! 11 lutego 2016 roku dyrekcja szkoły podpisała umowę partnerską z firmą turystyczną Rainbow Tours, w której nasi uczniowie będą odbywali praktyki i staże.Umowę patronacką podpisała dyrektor szkoły Elżbieta Kałuska i dyrektor handlowy firmy Rainbow Tours Andrzej Ozga. W uroczystości uczestniczyła Pani Gabriela Lisius – Starosta Wejherowski oraz etatowy członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Wojciech Rybakowski.Inicjatorem nawiązania współpracy jest nauczyciel przedmiotów tyrystycznych Rafał Nowicki. Dzięki tej umowie naszej szkoły bedą mogli odbywać praktyki w firmie oraz uczestniczyć w szkoleniach i kursach specjalistycznych co zdecydowanie może im pomóc w pozyskaniu ciekawej pracy po zakończeniu nauki. Uczniowie będą też uczestniczyć w imprezach i wydarzeniach promocyjnych firmy, podczas których będą mogli reklamować szkołę. Umowa z Rainbow Tours to druga umowa partnerska w ZSP nr 2. Pierwszą w ubiegłym roku dyrekcja szkoły podpisała z międzynarodową firmą Leroy Merlin.

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/rainbow-tours#sigFreeIdd2adb7643a