Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Wolontariat
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

Po raz kolejny uczniowie ,,Hipolita’’, postanowili osłodzić czas Świąt Wielkanocnych i upiec babeczki dla osób borykających się z bezdomnością.

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/wolontariat#sigFreeId3f10715ab0

Uczniowie Hipolita z okazji Świąt Wielkanocnych postanowili wywołać promienny uśmiech na twarzach podopiecznych Domu Opieki w Rumi. Własnoręcznie zrobione kartki świąteczne, herbatki i słodkości trafiły do podopiecznych w ,,Wielką Sobotę'', tuż przed samymi świętami.

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/wolontariat#sigFreeId93f0b0178e

Wolontariat dodaje życia! Takim hasłem przywitano nas w puckim hospicjum pw. św. Ojca Pio, gdzie pojechaliśmy 26.01.2024 r. W ramach wizyty zapoznaliśmy się z działalnością placówki oraz z potrzebami ludzi chorych i cierpiących. Atmosfera panująca w hospicjum była niesamowita,  pełna dobroci, miłości i empatii. Dostarczyła nam wielu głębokich przeżyć i poczucia,  że warto pomagać, warto dzielić się tym, co w nas najlepsze. W ten sposób dodajemy życiu kolorów.

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/wolontariat#sigFreeIdb1e5c9ea88

W grudniu, uczniowie ,,Hipolita’’ wsparli Fundację Boża Przystań organizując zbiórkę odzieży oraz środków czystości dla osób, które borykają się z ubóstwem i bezdomnością, wykonali także kartki Bożonarodzeniowe i upiekli babeczki dla podopiecznych fundacji. Razem możemy więcej !

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/wolontariat#sigFreeIdf0b3de7e82

Przed świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana świąteczna zbiórka słodyczy dla Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku. Jak co roku mogliśmy liczyć na zaangażowanie i okazane serca. Wierzymy, że czynione dobro powraca, a nauka dobroczynności jest bardzo ważną, życiową lekcją.

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/wolontariat#sigFreeId2fee73e848

 

Współpraca z gdyńskim hospicjum Bursztynowa Przystań w ramach kwest charytatywnych takich jak:

 Dni Listopadowe, Pola Nadziei oraz zbiórki rzeczowe.

Współpraca z puckim hospicjum pw. św. ojca Pio - wykonanie dla podopiecznych przez młodzież dżemu z jabłek, kompotu oraz ciasteczek.

Współpraca z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą w Gdańsku poprzez udział w akcji Zostań Mikołajem - zbiórka zabawek, słodyczy, środków czystości dla dzieci chorych na mukowiscydozę.

Współpraca z Domem Dziecka w Gdańsku im. Janusza Korczaka - zbiórka słodyczy dla małych mieszkańców.

Współpraca ze Stowarzyszeniem Pomocy Felix, działającego na rzecz szkoły funkcjonującej przy Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku - młodzież wykonała własnoręcznie karki Bożonarodzeniowe, pierniki, bombki, anioły z masy solnej.

Współpraca z fundacją Boża Przystań w Rumi, miejsce dla ubogich i borykających się z bezdomnością zbiórka środków czystości oraz odzieży. W tym roku wolontariusze wykonali kartki Bożonarodzeniowe oraz upiekli babeczki dla podopiecznych borykających się z bezdomnością Fundacji Boża Przystań w Rumi.


Współpraca ze szpitalem specjalistycznym im. Floriana Ceynowy w Wejherowie - zorganizowaliśmy zbiórkę książek dla pacjentów.

Współpraca ze Stowarzyszeniem Pomóż Sąsiadowi w ramach wsparcia dla dzieci, które przebywają w schronach , piwnicach na Ukrainie - zbiorka słodyczy, kisieli, budyni.

Współpraca ze schroniskiem w Dąbrówce koło Wejherowa. Młodzież upiekła ciasteczka w kształcie piesków, dochód ze sprzedaży ciasteczek został przeznaczony na voucher do sklepu Zoo Karina i przekazany do schroniska.

W ramach Szkolnego Koła Wolontariatu młodzież ,,Hipolita’’ zorganizowała kiermasze ciast, by wesprzeć osoby ze społeczności szkolnej, które aktualnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Miesiąc listopad przypomina nam  wyjątkowych ludzi - Świętych. Uczniowie naszej szkoły postanowili przypomnieć nam życie i postawy Świętych, dekorując szkołę własnoręcznie wykonanymi pracami. Dając wyraz stwierdzeniu, że świętość jest możliwa zawsze i wszędzie. Ważne jest bowiem, szukanie świętości w codziennym, zwykłym życiu,  zarówno swoim, jak i ludzi wśród których przebywamy na co dzień. 

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/wolontariat#sigFreeId00e20da5a6

 

" Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością. "
 
                                                                                                                                                                                                                                                                          Matka Teresa z Kalkuty
 

wolontariat