Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - J.J.Darboven
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

OSTATNIE SZKOLENIE BARISTYCZNE W AKADEMII KAWY I HERBATY

03.04.2023 r., w Akademii Kawy i Herbaty w J.J. Darboven w Rumi, odbyło się ostatnie w tym roku szkolenie  baristyczne prowadzone przez Pana Dariusza Wasilewskiego.

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/j-j-darboven#sigFreeId5511a2f5a8

KOLEJNE SPOTKANIE Z PANEM SZYMONEM NOWAKIEM ZA NAMI...

Uczniowie ,,Hipolita” mieli kolejną okazję na wzbogacenie swojej wiedzy oraz praktyki w zakresie pracy baristy. Pan Dariusz, podzielił się z uczniami swoim doświadczeniem i wiedzą na temat pracy w zawodzie.

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/j-j-darboven#sigFreeId434a464906

AKADEMIA J.J.DARBOVEN

Akademia Kawy i Herbaty J.J.Darboven działa i szkoli baristów od 2003 roku. Powstała z potrzeby przekazywania wiedzy o parzeniu kawy ludziom zajmującym się tym na co dzień. Nie traktujcie informacji, które znajdziecie na naszej stronie jako jedynie słusznej prawdy. Bariści na całym świecie każdego dnia pracują i eksperymentują z kawą i dokonują związanych z nią nowych odkryć. Pamiętajcie, że wiedza, którą tu znajdziecie jest tylko początkiem długiej drogi, jaką można przebyć w towarzystwie kawy. I tak, jak każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, tak przygoda z kawą musi zacząć się od podstaw. Kiedy opanujecie już podstawy, reszta będzie zależała już tylko od waszej ciekawości i kreatywności.

"Wiedza jest skarbnicą, lecz praktyka jest do niej kluczem"

19 września 2016 roku Pani Elżbieta Kałuska - p.o. dyrektora ZSP nr 2 w Rumi oraz Pan Dariusz Wasilewski z Akademii J.J. Darboven podpisali porozumienie, dzięki któremu uczniowie "Hipolita" będą  uczestniczyć w seminarium kompetencyjnym "OD ZIARNA DO ESPRESSO" prowadzonym przez Pana Dariusza Wasilewskiego - Trenera Akademii J.J. Darboven. Pomysłodawcą i opiekunem współpracy jest Pani Małgorzata Więcek.

http://www.akademia.darboven.pl

https://pl-pl.facebook.com/AkademiaDarboven/

instagram: akademia_darboven

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/j-j-darboven#sigFreeIdd205e0c098

W roku szkolnym 2018/2019 grupy uczniów "Hipolita" z klas: 3B, 3E, 2E z opiekunami uczestniczyły w warsztatach „Świat baristy od kuchni”.Barista to osoba, która zajmuje się profesjonalnym parzeniem kawy. Nazwa pochodzi od dawnej włoskiej nazwy kolby w ekspresie ciśnieniowym. Barista dysponuje nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale także wiedzą na temat produktu, jakim jest kawa. Czynniki decydujące o jakości naparu kawowego włoscy baristas podzielili na 4 elementy i podział ten nazwali „zasadą 4M”. Najważniejszą właściwością tej zasady jest to, że aby uzyskać filiżankę doskonałej kawy, należy wszystkie 4 elementy zasady 4M utrzymać w jak najwyższej jakości. Zaniedbanie któregokolwiek z nich powoduje, że otrzymujemy w filiżance coś, co nie wygląda i nie smakuje tak, jak powinno. Szkolenie prowadzone pod nadzorem baristy – Dariusza Wasilewskiego, pomogło uczniom poznać tajniki parzenia kawy espresso, cappuccino . Przy profesjonalnych maszynach, dobrej jakości kawy należy pamiętać, że powtarzalny smak jest wynikiem treningu, wiedzy i doświadczenia baristy. Bardzo dziękujemy za przekazanie wiedzy i do zobaczenia za rok na szkoleniu w Akademii  J.J. Darboven. z nowymi grupami z „Hipolita”.

http://akademia.darboven.pl/abcbaristy

@akademia_darboven

Organizatorem kursów jest Małgorzata Więcek a opiekunami grup: Joanna Richert, Dorota Pryczkowska i Joanna Brakowska. Szkolenia odbyły się w terminach: 3, 10 i 17 października 2018 roku.

View the embedded image gallery online at:
https://hipolit.info/j-j-darboven#sigFreeId4e6853599a