Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Planowane działania Koła wolontariatu na rok szkolny 2020/2021
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

Zadania Termin Cel planowanego działania 
Sprzedaż kalendarzy hospicyjnych podczas zebrań z rodzicami 15.09.2020 Zbiórka środków dla podopiecznych gdyńskiego hospicjum.
Sprzedaż kalendarzy hospicyjnych przy Kościele pw.Edmunda Bojanowskiego
w Rumi
27.09.2020 Zbiórka środków dla podopiecznych gdyńskiego hospicjum.
"Dni listopadowe" 30.10-02.11.2020 Zbiórka środków dla podopiecznych gdyńskiego hospicjum.
"Dzień wolontariusza" 05.12.2020 Spotkanie mające na celu docenienie pracy wolontariuszy włożonej na rzecz potrzebujących.
"Hipolit dla ciapkowa" cały rok szkolny Zbiórka potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska.
"Zakręcona akcja" cały rok szkolny Zbiórka nakrętek dla 10-letniego Maksa, mieszkańca Rumi, w celu zakupu sprzętu medycznego.
Projekt profilaktyczny - wizyta pracownika gdańskiego hospicjum    
"Pola Nadziei" kwiecień 2021 Zbiórka środków dla podopiecznych gdyńskiego hospicjum.
Projekt profilaktyczny - Rappedagogia  

Spotkanie z mówcą motywacyjnym, który stawia na pracę z młodymi, ukazując jednocześnie, że warto podjąć wysiłek w walceo sensowne życie.

"Szlachetny Hipolit" listopad, grudzień Przedświąteczna zbiórka żywności i odzieży dla potrzebujących osób ze społeczności szkolnej. 
"Podziel się pluszakiem" listopad, grudzień Zbiórka maskotek dla dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej. Docelowo jako prezent pod choinkę rozdawany podczas Wigilii organizowanej przez przez franciszkanów w Gdyni. 
Zbiórki charytatywne dla gdańskiego hospicjum w zależności od potrzeb  cały rok szkolny Pomoc w zakupie najpotrzebniejszych rzeczy codziennego użytku dla podpopiecznych hospicjum. 
Współpraca z księżmi Werbistami posługującymi na misjach w Afryce i Azji  cały rok szkolny Zbiórka środków na wsparcie najbiedniejszych mieszkańców krajów Azji. 
Klub Szkół Unicef  cały rok szkolny Propagowanie wśród młodzieży idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie oraz budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej. 
Rajd dla Kevina cały rok szkolny Zbiórka słodyczy oraz książek dla podopiecznych Domu Dziecka w Wejherowie.