Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Podsumowanie wolontariatu w roku szkolnym 2019/2020
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

W roku szkolnym 2019/2020 80 Wolontariuszy naszej szkoły uczestniczyło w kilkunastu akcjach. Najwięcej zadań wykonaliśmy dla Gdyńskiego Hospicjum Bursztynowa Przystań, Caritas diecezji Gdańskiej, Ojców Werbistów z Pieniężna, Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, Domu Dziecka w Wejherowie oraz pamiętaliśmy o naszych milusińskich będących pod opieką schronisk  dla zwierząt. Zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy dla dzieci z  Domu Dziecka, zbiórkę nakrętek dla Nikodema, płyt CD i zużytych telefonów dla Maksa oraz zbiórkę pieniędzy i materiałów do odbudowy spalonego domu naszego ucznia. Pamiętaliśmy również o osobach samotnych i bezdomnych włączając się w  Kolację Wigilijną oraz Śniadanie Wielkanocne dla podopiecznych Caritas. Uczniowie naszej szkoły wykonali ponad 3 tysiące pierogów, a dzięki pomocy grona pedagogicznego ponad 300 babek wielkanocnych trafiło na stoły wielkanocne do osób potrzebujących.

wolontariat

Wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz wszystkim Osobom zaangażowanym w pracę wolontariacką w czasie roku szkolnego, pragniemy powiedzieć - DZIĘKUJEMY! Niech każdy dobry uczynek, dobre słowo wraca do Was i daje Wam satysfakcję, ponieważ w ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy uśmiech wywołany dzięki Waszej pomocy na twarzy tych, którym pomagamy.

Drodzy Uczniowie, praca z Wami na rzecz potrzebujących to czysta przyjemność. Do zobaczenia przy kolejnych akacjach w nowym roku szkolnym :)