Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Sukces naszych uczniów w I Powiatowej Licealiadzie w Crossficie
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

W dniu 09.04.2018 roku w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, odbyła się I Powiatowa Licealiada w Crossficie. Głównym celem zawodów była promocja tej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportowej oraz uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważnym aspektem zawodów była również idea zdrowego odżywiania połączona z degustacją wyrobów przygotowanych przez młodzież klas III. W zawodach wzięło udział ponad 30 zawodników i zawodniczek z terenu całego powiatu wejherowskiego. Była to pierwsza tego typu impreza w naszym powiecie, która cieszyła się naprawdę ogromnym zainteresowaniem. Frekwencja podczas tych zmagań wskazała, że warto jest organizować zawody w tej bardzo szybko rozwijającej się dyscyplinie sportowej, jakim jest cross – fit. Zwycięzcą w rywalizacji dziewcząt została Sandra Rogala z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, na drugim stopniu podium znalazła się Agnieszka Mudlaff z Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, natomiast brązowy medal otrzymała Hasmik Israyelyan z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie. Naszą szkoły reprezentowała WIKTORIA SZEWCZYK. W rywalizacji chłopców najlepszym okazał się Dawid Górski z Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, a pozostałe miejsca na podium zajęli uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, a mianowicie Jan Tatarowicz oraz Łukasz Potrykus. Naszą szkołę reprezentował JAKUB GRUBA. Opiekunem grupy była Agata Bigoszewska. Wszystkie szkoły startujące w zawodach otrzymały także pamiątkowe puchary, a najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki zostali nagrodzeni dyplomami, medalami oraz drobnymi nagrodami rzeczowymi. Poziom rywalizacji podczas turnieju stał na bardzo wysokim poziomie. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Jacek Thiel, Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie – Wojciech Rogocki oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Natomiast nagrody wręczali także: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Wojciech Rybakowski oraz Radny Powiatu Wejherowskiego – Ludwik Zegzuła. Na uroczystości byli również obecni dyrektorzy placówek startujących w zawodach. Pomysłodawcą zawodów były nauczycielki z Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie – Magdalena Kubicz oraz Justyna Dzięgielewska, a nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z Wejherowskiego Klubu Kulturystycznego i Sportów Siłowych „Apollo”, a mianowicie Mistrz Świata Amatorów Strongman „Arnold Classic” – Mateusz Ostaszewski, utytułowany zawodnik w crossficie - Sylwester Olszewski, propagator sportów siłowych w Wejherowie – Bartłomiej Szreder oraz wybitna zawodniczka cross – fit – Iwona Szlas. Organizatorem zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie, Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Wejherowski Klub Kulturystycznyi Sportów Siłowych „Apollo”.