Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - REKRUTACJA
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /root/nowa_strona/images/biblioteka.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/biblioteka

10.05.2024 r., w ,,Hipolicie’’ gościliśmy ekipę TVN-u, która kręciła materiał z naszymi uczniami z klasy 4A, do reportażu nt. ,,Jak zmienił się zawód kelnera’’. Został on wyemitowany w programie Dzień Dobry TVN 28 maja 2024 r., a oto kilka ujęć z tego niezwykłego wydarzenia oraz link do reportażu…

LINK: https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/finanse-i-praca/jak-zmienil-sie-zawod-kelnera-st7938091

23.05.2024 r, w Hipolicie odbył się szkolny konkurs z wizualizacji wizerunku, w którym udział wzięły uczennice klasy 3D i 4D. Prace oceniane były pod względem kreatywności, zaangażowania i estetyki. I miejsce zajęła uczennica klasy 3D Julia Puzdrowska, II miejsce Emilia Litwic z klasy 4D  a III miejsce Alicja Czachor  z klasy 4D.

     

 

I MIEJSCE II MIEJSCE III MIEJSCE

 

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele!

Serdecznie dziękujemy za włączenie się razem z nami w akcję ,,SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW’’. Zebrane talenciaki (2700 talenciaków), wymieniliśmy na 4 zestawy akcesoriów komputerowych: mysz + klawiatura  oraz 10 piłek, do gry w piłkę nożną. Zostały one przekazane na zajęcia edukacyjne i  posłużą całej społeczności szkolnej.

  B — kopia.jpg  A.jpg

23.05.2024 r., uczniowie klasy 2T mieli okazję uczestniczyć w lekcji on-line z Panią Justyną Mazurek - Schramm, m.in. autorką ksiażki  "Dublin i Irlandia",. poświęconej Celtom - plemieniu, które na terenie Europy dokonało wielkiego postępu wprowadzając epokę żelaza. Uczniowie wysłuchali informacji na temat m.in. pisma ogamicznego, ubioru, Wercyngetoryksa, Boudicca, zabytków i codziennego życia Celtów.

20.05.2024 r., uczniowie którzy uczestniczyli w projekcie "Dziś uczeń, jutro mistrz", udali się do Instytutu Kulinarnego Transgourmet Selgros w Piasecznie, gdzie odbyli warsztaty kulinarne. Szef kuchni zademonstrował uczniom kuchnię wyposażoną w najnowszej generacji sprzęt kuchenny. Pod okiem doświadczonych trenerów uczniowie przygotowali trzy zestawy dań. 1) Arancini z sosem Gra Diavolo w formie espumy z syfonu z liśćmi sałaty z dressingiem. 2) Pierś z kurczaka smażona z patelni z siłami i czosnkiem, sos veloute, kremowe puree z marchewki z chilli i oregano, szparagi z maślanym panko ze świeżymi ziołami. 3) Quenelles dr brochet, knedle rybne w sosie buerre Blanca, brokuł nimi macerowany ze szpinakiem i pieczarką z koperkiem. Warsztaty zakończyły się wręczeniem nagród oraz zaświadczeń z udziału w tej niesamowitej kulinarnej przygodzie.

Informujemy, że dnia 31.05.2024 r. sekretariat szkoły czynny będzie dla interesantów do godziny 14:00.

10.05.2024 r. Hipolit wraz z Kołem Turystyczno - Krajoznawczym ,,Włóczykij’’ zorganizował po raz kolejny fabularyzowany nocny rajd. Tym razem nasza szkoła, przeobraziła się w chińską historyczną Akademię Hanlin. 11 drużyn przemierzyło nocną trasę w lesie, przeżywając po drodze liczne przygody by finalnie dotrzeć do szkoły, gdzie podczas audiencji u cesarza za swój wysiłek otrzymali zasłużone nagrody. Były także lekcje kaligrafii, cierpliwości, filozofii, tańce oraz odkrywanie spisku…słowem mnóstwo świetnej zabawy.

14.05.2024 r., poczet sztandarowy wziął udział w uroczystości pogrzebowej Pani Aleksandry Sychowskiej pseudonim „Oleńka”, uczestniczki Powstania Warszawskiego. Msza święta, odbyła się w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi.

Podkategorie

Dnia 6 czerwca 2017 roku dyrektor ZSP nr 2 w Rumi Halina Filińska podpisała umowę z firmą Volfram reprezentowaną przez Pana Wojciecha Mokrzyckiego i Mirosława Podgórskiego na rozbudowę szkoły.

 W ramach przedsięwzięcia strategicznego -  kształtowanie sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych uwzględniającej potrzeby subregionalnych i regionalnego rynku pracy, zostanie zrealizowany projekt: "Rozbudowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi o kompleks pięciu pracowni zawodowych wraz z łącznikiem".


Wykonawcą jest firma Volfram z Łebcza. Nowe skrzydło szkoły powstanie na działce sąsiadującej ze szkołą, w miejscu starego budynku SP nr 6 w Rumi. Koszt  inwestycji wynosi 3 miliony 227 994 tysięcy złotych. Planowany termin zakończenia – 15 grudnia 2017 roku.

 Przy uroczystym podpisaniu umowy obecni byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wejherowie :wicestarosta wejherowski Witold Reclaf, etatatowy członek zarządu Powiatu Wejherowskiego Wojciech Rybakowski, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Wejherowskiego Ludwik Zegzuła oraz naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Mirosław Lademann. Na sali obecni byli Anna Chwalisz sprawująca nadzór budowlany nad inwestycją oraz Aleksander Rażyński kierownik budowy z firmy Volfram, Lucyna Ignatowicz – przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele oraz uczniowie klas logistycznych. Po podpisaniu umowy nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy.

Uwaga, Uwaga! 

Dnia 11.10.2019 r. szkoła będzie pracować w godzinach 7:30 - 14:00.