Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Kolejny sukces uczniów "Hipolita"! Drużyna z naszej szkoły zdobyła III miejsce na XVII Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu.
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

W dniu 1 grudnia 2016 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dominika Bielaszewska, Mateusz Dziedzic i Natalia Taube (wszyscy z klasy 3c) wzięła udział w XVII Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu, organizowanej w I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu geografii, historii, kultury Kaszub oraz znajomością współczesnych wydarzeń, które mają miejsce na Pomorzu. Młodzi ludzie mieli też za zadanie wykonanie i zaprezentowanie spotu na jeden z tematów: "Życie i twórczość prof. Gerarda Labuddy" bądź "Kaszuby nieznane". Nasi uczniowie zdecydowali się na temat drugi. Olimpiada składała się z trzech etapów: pisemnego, wspomnianej już prezentacji oraz finału ustnego. Sumą punktów z wszystkich części "Drużyna z Hipolita" zdobyła zaszczytne III miejsce wśród reprezentacji wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego. Młodzież do zawodów przygotowywał Tomasz Krampa - nauczyciel geografii. Serdecznie gratulujemy!