Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - 1 grudnia 2016 r. w Domu Kultury w Rumi Janowie odbył się XIV Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest nasza szkoła.
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

Hasło tegorocznego wydarzenia €“"Uzależnienia sprzyjają HIV" zainspirowało młodzież i pedagogów do przygotowania 8 oryginalnych form teatralnych, w których grę aktorską połączono z muzyką, obrazem, tańcem, światłem i efektami specjalnymi.   Podczas Przeglądu zaprosiliśmy młodzież do wykonywania zdjęć w koszulkach kampanii "HIVokryzja Wyleczmy się" oraz symbolicznych zdjęć w ramie.

Zaprezentowaliśmy również ideę programu "Profilaktyka, a Ty". Na scenie XIV Przeglądu wystąpiła młodzież z: -Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi, -Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie, -Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie, -Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie -Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie -Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie Oceny spektakli podjęło się jury w składzie: Pani Agnieszka Cyrny z sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowie WSSE w Gdańsku Pani Emilia Kubiaczyk-koordynator programó1) profilaktycznych w MOPS w Redzie Pan Leszek Winczewski- dyrektor Domu Kultury S.M. Janowo Pan Mikołaj Gajda- wojewódzki lider młodzieżowy programu PaT Pan Zdzisław Westa-zastępca dyrektora PSSE w Wejherowie. Jury przyznało I nagrodę i nominację do Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych dla Teatru Pod Napięciem z ZSP nr 2 w Wejherowie, za spektakl "Sprawa Margo". II miejsce przyznano uczniom z grupy teatralnej Katharsis z ZSP nr 4 w Wejherowie za spektakl pt. "Kroki" III miejscami uhonorowano natomiast uczniów ZSP nr 3 prezentujących spektakl "Błękitny Ptak" oraz zespół Teatralny Kotlet Mielony z PZKS w Wejherowie za sztukę "Trudna miłość". Dodatkowo jury postanowiło wyróżnić Jakuba Press z ZSP nr 2 indywidualną nagrodą za grę aktorską. XIV Przegląd Małych Formę Teatralnych został zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi. Nagrody dla wszystkich grup teatralnych sfinansowane zostały przez MOPS w Redzie oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Statuetkę dla zwycięzców ufundował Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej.Serdecznie dziękujemy.Do zobaczenia za rok !
Ewa Pasecka - PSSE w Wejherowie